NIKEE Hvězdná brána SG-1 StarGate online
NIKEE - superhry online zdarma NIKEE - wallpapers na plochu 1600x1200 NIKEE - obrazky na plochu 1280x1024 NIKEE - tapety na plochu 1024x768 NIKEE - MP3 zdarma, videoklipy, texty NIKEE - Red Dwarf online videa, Cerveny Trpaslik NIKEE.net - zabava pro vsechny NIKEE - sms zdarma NIKEE - vtipy kreslene a psane NIKEE - horoskopy NIKEE - Futurama online videa NIKEE - South Park online videa NIKEE - Simpsonovi online videa
Hvězdná brána SG-1 - StarGate
     Menu
     AONN.cz

SIFEE.biz - Cerna zmije online, tapety, epizody, postavy

Jack O´Neill
Plukovník Jack O'Neill se narodil 20.října 1952 v Chicagu, stát Illinois. Působil u letectva ve speciálních jednotkách a patřil k elitě, která dostávala přísně tajné úkoly. Operovali ve Východním Německu, O'Neill byl 4 měsíce zajat v Iráckém vězení a díky těmto zkušenostem je výborný velitel a voják.
Byl ženatý se Sarah a měli spolu syna Charlieho, ten se však nešťastnou náhodou zastřelil Jackovou pistolí. O'Neill se psychicky zhroutil. Chuť do života mu vrátil až Skaa'ra na Abydosu, Jack byl vybrán jako velitel první mise v programu SGC. Skaa'ra mu totiž velmi připomínal jeho syna Charlieho, a proto bylo pro něj další velkou ránou, když se stal Skaa'ra hostitelem Apophisova syna Klorela. Naštěstí mu však Tollánci a Noxové pomohli a vyjmuli mu z těla Klorela a Skaa'ra se stal znovu svobodným.
Jack O'Neill se stal také na chvilku Jaffou, jednou zase měl v mozku všechny znalosti Antiků a stala se mu spousta dalších příhod...
Jack O'Neill byl, po povýšení Generála Hammonda, jmenován novým velitelem SGC a byl také povýšen do hodnosti Generála. Nakonec pak z programu SGC definitivně odešel, i když se tam ještě občas objevil. Naposled jsme ho mohli vidět ve filmu Stargate: Continuum. Postava Jacka O'Neilla je zřejmě nejoblíbenější z celého seriálu. Proto se také můžete těšit na spciální stránku, kterou připravujeme, a která bude věnována právě Jacku O'Neillovi a jeho herci Richardu Deanu Andersonovi.

Daniel Jackson
Dr. Daniel Jackson byl členem prvního týmu, který se vydal bránou na Abydos. Daniel je také úspěšným historikem, který se specializuje na starověké kultury, zvláště pak na Egypt. Mluví plynně 23 jazyky včetně Staroegyptštiny. Daniel pátrá po nových vědomostech, objevuje opravdovou historii (Goa'uldští bohové) a hledá také svou manželku z Abydosu, Sha'ri, kterou mu vzal Apophis, jako hostitelku pro svou královnu.
Podařilo se mu rozluštit symboly na desce, které se našly v Gíze při objevu brány, a díky tomu se podařilo bránu poprvé otevřít. Po skončení mise a zabití Ra zůstal na Abydosu, aby mohl zkoumat tuto staroegyptskou kulturu a také kvůli své manželce Sha'ri. Na planetě se mu podařilo najít místnost, ve které bylo spoustu adres Hvězdných bran. Hlavně díky němu se tedy mohl rozjet program SGC.
Ne Zemi nemá žádné příbuzné, rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když se na ně zřítila jejich vlastní expozice při stavbě, když byl Daniel ještě malý.
Sha'ri zemřela, protože byl Teal'c nucen jí zabít, když se snažila pod vlivem Amaunet zabít Daniela. Daniel pokračuje dál s týmem SG1, protože pátrá po synu Sha'ri a Apophise Harsesisovi, který má v sobě všechny znalosti Goa'uldů.
Dítě ochraňuje mocná Oma Desala, aby ho nenašli Vládci soustavy, kteří se ho pochopitelně bojí.

Samantha Carter
Major Samantha Carterová je expertem na Hvězdnou Bránu a technologie s ní spojené. Během mise na Abydos zůstala na Zemi, aby bránu ještě lépe prozkoumala. Carterová si jako první myslela, že existuje celá síť bran, a právě tuto teorii ji potvrdila Abydosská mise. Proč jinak by bylo na bráně 39 symbolů ?
Po znovuotevření projektu byla povolána a stala se členkou SG1.
Je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a její otec je Generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí.
Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí na blízkou vzdálenost. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo.
Sam také strávila jeden rok jako velitelka na Atlantisu (4.série SGA), kde zastoupila Dr. Elizabeth Weirovou, ale po roce jí IOA nahradilo Richardem Woolseym. Po opuštění Atlantis pokračuje na SGC a také velela lodi generál George Hammond.

Teal´c
Teal'c je Jaffa a sloužil dříve Goa'uldovi Apophisovi. Po výcviku s Bra'tacem, který ho i naučil, že jsou Goa'uldi falešní bohové, se stal Apophisovým první mužem. Byl jím dokud se neobjevila SG1, O'Neillovi totiž uvěřil, že je ten, kdo může Goa'uldy porazit a tak obrátil svou zbraň proti hadím strážím. tím začíná jeho příběh u SG1. Od té doby je pro Goa'uldy Zrádcem (Šolvou).
Jako Jaffa v sobě nosí Goa'uldi larvu, díky které je stále zdraví a má dlouhý život. Teal'ca velice mrzi všechny události, kterým byl svědkem pod Apophisovým velením. Doufá, že se mu povede napravit některé špatné věci, a že se mu podaří osvobodit Jaffský národ.
Má syna Rya'ca a ženu Dry'auc. Z počátku byli vyhnanci, ale pak si Dry'auc vzal Teal'cův přítel Fro'tac. Rya'ca ale unesl Apophis a vymyl mu mozek a měl zničit Zem speciální jedovatou látku, kterou měl ve falešných zubech. V tom mu bylo zabráněno a výstřelem ze zat'nik'atelu se mu vrátili pravé vzpomínky. Teal'c pak svou rodinu ukryl na planetu Země Světla.
Teal'covým velkým přítelem a bývalým učitelem je Bra'tac

George Hammond
Generál George Hammond byl velitelem základny SGC. Připravuje, schvaluje a rozhoduje o nejdůležitějších věcech a stará se o mise SG týmů. Podléhá přímo prezidentovi USA. Pokud s ním chce komunikovat, může přímou linkou přes červený telefon. On rozhoduje, kdy se spouští autodestrukce. Pokud je to nezbytné, projde bránou na diplomatické akce, ale i je schopen projít bránou společně s armádou pro záchranu nějakého uvězněného SG týmu.
Hodně mu záleží na týmu SG1 a je schopen vyslat veškeré týmy na jeho záchranu. Dokáže také vyburcovat morálku celé základny a všichni jsou schopni jít dobrovolně i na sebevražednou misi, pokud by si to Hammond přál. To jsme mohli vidět, při několika záchranných akcích. Když nebyla jiná možnost, vydal se sám bránou na Chulak, aby se přidal k Teal'covi při pátrání po SG1, když prezident zakázal Hammondovi vyslat záchranné jednotky.
Hammond má dceru a dvě vnučky Kaylu a Tessu.

Dr. Janet Fraiserová
Dr. Janet Fraiserová byla hlavní doktorkou v SGC. Zodpovídala za veškerý biologický výzkum. Mezi její povinnosti patří i analýza nových biologických objevů přinesených z mimozemských světů. Také se stará o prevenci proti virům a léčení různých nemocí. Stará se o zdravotní stav celého SGC personálu.
Dr. Fraiserová je vdaná. Ona a její manžel společně adoptovali Cassandu, jako jediná přežila biologickou katastrofu na své planetě (Hanka - P8X-987) způsobenou Goa'uldy.
Dr. Fraiserová zemřela při záchraně jednoho vojáka. Zabil ji goa'uld tyčovou zbraní. (díl 7x17 a 7x18 - Hrdinové)

Jonas Quinn
Jonas Quinn se stal členem SG1 po Danielově smrti. On jako jediný ze své planety věří, že havárie Naqadriového reaktoru nebyla chybou Daniela, ale místních vědců. Proto utekl ze své planety na Zem.
Jonas se stal členem SG1, chce svým působením v týmu odčinit smrt Daniela. Jonas má schopnost rychlého učení, díky tomu již několikrát týmu SG1 pomohl.
Po návratu Daniela Jacksona, který byl Antiky seslán zpět mezi lidi, když několikrát porušil jejich pravidla, odešel Jonas zpět na svou domovskou planetu.

Cameron Mitchell
Cameron Mitchell byl původně pilotem stíhaček typu F302. Stal se hrdinou vzdušného souboje z Antarktidy, když Zemi napadli Goa'uldi (viz. série 7, epizoda 22 - Ztracené město II.část). Za odměnu byl převelen přímo do zařízení SGC, které dostalo i nového generála Hanka Landryho, který nahradil Jacka O'Neilla.
Podplukovník Mitchell dostane od Generála O'Neilla na výběr několik týmů a vybere si ten nejlepší - SG1. Generál Landry mu však později, k jeho překvapení, sdělí, že má být přímo velitelem SG1. Jenže vzápětí zjišťuje, že v týmu nikdo nezůstal - Podplukovník Carterová odešla do oblasti 51, Dr. Jackson se chystá odejít na Atlantis a Teal'c odešel na Dakaru, na planetu svobodných Jaffů.
Mitchell se ovšem jen tak lehce nevzdává a s příchodem Valy Mal Doran, která tvrdí, že ví kde je na Zemi ukrytý Antický poklad, a s novou hrozbou Ori se znovu zformuje starý tým SG1 ve složení: Mitchell, Carterová, Jackson, Teal'c a Vala Mal Doran.
Před filmem Stargate: Continuum byl Mitchell povýšen do hodnosti Plukovníka.

Vala Mal Doran
Vala Mal Doran původně žila se svými lidmi na neznámé domovské planetě, než byla vybrána jako hostitelka Goa'ulda Quetesh. O postavení Quetesh mezi vládci soustavy se toho moc neví, ale určitě byla ve spojenectví s vládcem Athénou. Podle jejích slov byla Quetesh velmi inteligentní a prohnaná - i na poměry ostatních Goa'uldů. Prý využila Athéniny slabosti a spojila se s ní ve víře, že společně najdou antický Clava tesauri infinita - Klič k nekonečnému bohatství.
Nedlouho po tom, co Quetesh zradila Athénu, ji našli Tok'rové a podařilo se jim Quetesh vyjmout z těla hostitelky. Vala tak konečně získala kontrolu nad svým tělem a navíc potlačené vzpomínky a vědomosti Goa'uldů včteně ovládání jejich technologie.
Po zkušenostech s Goa'uldy se rozhodla přidat k organizaci pašeráků a žoldáků. Vala přechovávala a obchodovala s cennými předměty a nakonec se zaměřila na krádeže vesmírných lodí, které pak prodávala Luciánské alianci za zbraňový naquadah.
Po pádu Goa'uldů a osvobození Jaffů se poslední Goa'uldi rozhodli začít překupníkům a pašerákům rozprodávat artefakty ze svých ohromných sbírek, aby si udrželi svůj životní styl, na který si za poslední století tak zvykli. Tak se k Vale dostal i záznam o pokladu v anglickém Glastonburry.
Po incidentu s Orii a jejich invazi do galaxie Mléčné dráhy se Vala přidala k velitelstvé Hvězdné brány a později členem SG1. Při misích pak mohla využívat svých kontaktů ve prospěch týmu.
Měla dceru Adrii, která se však stala vůdkyní Ori. Nakonec byla zabita Antiky. Chvíli žila s Orijským válečníkem Tominem, který se pak přidal k boji proti Ori a Vala byla také zamilovaná do Daniela Jacksona.

Hank Landry
Generál Hank Landry byl povolán na místo velitele SGC jako náhrada ze Jacka O'Neilla, který odešel. Jak se zdá, Landry je velmi blízký přítel Jacka O'Neilla.
Hank Landry dlouho pracoval v programu SGC, ale nyní se dostal na místo velitele základny. Kvůli této práci musel opustit celou rodinu, s manželkou se rozvedl a dcera ho skoro neznala. Jeho dcera je velice úspěšná doktorka, která byla nedávno přijata na místo hlavního doktora SGC, po smrti Janet Fraiserové. Se svým otcem jedná spíše jako se svým nadřízeným. Landry se ale nevzdává a nakonec se mu podaří vyřešit jejich vztah.

Dr. Caroline Lamová
Dr. Carolyne Lamová se stala hlavní doktorkou SGC od 9. série Hvězdné brány. Carolyne je dcerou generála Hanka Landryho, ale příjmení má po matce Kim Lamové, která se s generálem Landrym již dávno rozešla.
Carolyne dříve vinila svého otce z rozchodu jejích rodičů, ale když nyní pracují spolu, poznává, jak tvrdý život její otec měl a postupně mu odpouští. Jejich vztah se obnovuje.

     Spřátelené Weby

1HRY.cz - hry online zdarma NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
   © Nikee 2005
NIKEE - griffinovi online videa NIKEE - Pratele online videa NIKEE - crack NIKEE - Krok za Krokem online videa NIKEE - happy tree friends NIKEE - Kdo prezije - Survivor NIKEE.net - zabava pro vsechny NIKEE - Fur TV NIKEE - MINECRAFT NIKEE - Byl jednou jeden zivot online videa NIKEE - Hvezdna brana SG-1 StarGate online NIKEE - Pat a Mat online videa, A je to! NIKEE - big bang theory online videa

NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com